Týraný německý ovčák Cesar (16.12.2013)

Od 10.12.2013 je v naší péči Cesarek, kde se budeme snažit mu zapomenout na ten otřesný zážitek který zažil :-(  

Zkopírováno ze Skalického útulku: více info zde na FACEBOOKU: https://www.facebook.com/uskalica/media_set?set=a.592050080850735.1073742015.100001372446781&type=3

10.12. Kopírujem a nemám slov:

"Dnes mě přes známou zavolali do jedné sociálně slabé rodiny, která má prý na dvoře v šopě zavřeného agresivního psa, kterého se jim nepovedlo zabít. Okamžitě jsme sedli do auta a jeli na místo. Psa přivezl do rodiny majitel z Hodonína, chtěl se ho zbavit tak zaplatil dvoum místním výpitkům, aby ho zabili. Ti se na to opili, protože by to za střízliva nemohli udělat. Jejich opilecký pokus o zabití si nejde ani představit. Má rány v očích, několik velkých zahnisaných ran všude po těle (asi od motyky, nebo podobného zahradního předmětu), celý čumák od zaschlé krve a našli jsme mnoho malých řezných ran od nože s krátkou čepelí. Na tlapách, na krku, pod krkem, na břiše, bocích, všude... Při tomto týraní pes nasbíral veškerou zbylou sílu a jednoho utočníka silně pokousal. Proto ho zavřeli do malé, hnusné šopy na dvoře, dvířka zatížili cihlami a nechali ho vyhladovět k smrti. Byl tam bez vody, jídla, ve tmě na hlině několik dní. Všechny rány má silně zanícené. Kdybychom tam přišli jen o dva dny později, našli bychom jen mrtvolu. Viděla jsem už hodně připadů, ale takto zničení a zlomený pes nás všechny totálně položil. Odchyt byl komplikovaný, protože jsme si mysleli, že pracujeme s nebezpečným psem. Až mi došla trpělivost, vytáhla jsem ho na vodítku a s náhubkem došel do auta. V momentě kdy poznal, že ho vezu pryč, opřel se mi o nohu a nechal se hladit. Chůzi má špatnou, je vysílený, unavený, vyhladovělý. Jedná se dlouhodobou podvýživu, očividně ho nekrmil ani majitel. Všechny orgány mu fungují perfektně, jen má silný zánět v těle a je podvyživený. Taky se musí kapat do očí aby nepřišel o zrak. Ohledně utočníků budeme kontaktovat příslušné státní orgány. Vy prosím myslete na pejska, zaslouží si krásný a láskyplný domov. Ohledně dopravy není problém. Je to větší plemeno, momentálně váži pouhých 31kg. Zatím potkal jednu kočku a vypadal, že ho nezajímá. V ordinaci kolem něj chodí psy a také bez problému. Vypadá, že je to naprosto klidný a hodný pes, který ačkoliv je to k neuvěření, nezanevřel na lidi."

Cesar má úžasnú DO v Hodoníne, kde bude môcť zostať až do nájdenia trvalého domova. Je to ideálne miesto pre psíka s jeho osudom, veríme, že sa dá dokopy, doprajeme mu toľko času, koľko bude potrebné. Zo srdca ďakujeme !!!

 

Fotogalerie

« Všechny novinky